Huśtawka Integracyjna

 • Huśtawka integracyjna firmy TERMA to urządzenie, którego zadaniem jest zapewnienie możliwości jednoczesnej zabawy osobom pełnosprawnym oraz użytkownikom na wózkach inwalidzkich. Jest to urządzenie pełniące funkcję terapeutyczną i zabawową jednocześnie. Poza ośrodkami rehabilitacji, Huśtawka integracyjna nadaje się doskonale do szkół i przedszkoli.
 • Urządzenie oprócz zabawy, daje możliwość ćwiczenia kończyn górnych, a także poprawienia integracji sensorycznej i propriocepcji.
   
 • Dla osób z niepełnosprawnościami szczególnie cenny jest aspekt „sprawczości” polegający na wprawianiu huśtawki w ruch poprzez odpychanie się kończynami górnymi od rękojeści. Jeżeli osoba z niepełnosprawnością nie jest w stanie napędzać urządzenia, wystarczy, że czynność tą wykonuje osoba pełnosprawna uczestnicząca w zabawie.
   
 • Huśtawka integracyjna występuje w zestawie z tablicą informacyjną, która musi znaleźć się z bezpośrednim sąsiedztwie zamontowanego urządzenia, w nieosłoniętym, dobrze widocznym dla użytkowników miejscu.
   
 • Na urządzeniu mogą jednocześnie bawić się 2 osoby.
   
 • Urządzenie jest zgodne z normą PN-EN 16630:2015-06. W przypadku montażu urządzenia w pobliżu placu zabaw, należy je dodatkowo ogrodzić.

Rehabilitacja

Urządzenie polecane jest dla osób pełnosprawnych, a także dla osób z niepełnosprawnością skutkującą poruszaniem się na wózku inwalidzkim, niepełnosprawnością intelektualną, cierpiącym na zaburzenia neurologiczne (udary, SM) wpływające na ograniczenie sprawności, utratę koordynacji.
 
Rehabilitacja neurologicznaRehabilitacja ruchowa
Stymulacja układu przedsionkowego konieczna do prowadzenia terapii integracji sensorycznej. Ćwiczenia stawu skokowego wykonywane na stojąco, kontrola dynamiczna. Ćwiczenia koordynacji i siły kończyn górnych. Pośrednio ćwiczenia będą oddziaływać na mięśnie głębokie tułowia i  budowanie strategii równoważnych ze względu na niestabilne podłoże u osób korzystających z urządzenia na stojąco.

Parametry techniczne

Wymiary zewnętrzne: 2210x 1951 mm

Wysokość od poziomu gruntu: 1242 mm

Masa urządzenia bez fundamentów i najazdu: 260 kg

Masa urządzenia z najazdem: 340 kg

Maksymalne obciążenie: 200 kg

Wysokość swobodnego upadku: brak

Strefa bezpieczeństwa: po 1500 mm od boku urządzenia i po 2000 mm z przodu i z tyłu.

Wymiary tablicy informacyjnej: 800 × 600 mm

Wysokość tablicy informacyjnej od podłoża: 1800 cm