Labirynt Integracyjny

 

Opis

  • Jest to urządzenie pełniące funkcję terapeutyczną i zabawową jednocześnie. Poza ośrodkami rehabilitacji, Koło integracyjne nadaje się doskonale do szkół i przedszkoli, w których są dzieci o różnym poziomie sprawności, a także na publiczne place zabaw.
  • Urządzenie przeznaczone jest do treningu motoryki, równowagi, koncentracji, rozpoznawania kolorów oraz do zabawy i rywalizacji. Stanowi atrakcyjny i angażujący element wyposażenia placu zabaw. Dla osób z niepełnosprawnościami szczególnie cenny jest aspekt „sprawczości”, czyli wpływu poprzez ruch stołem labiryntu na ruch i kierunek tego ruchu toczącej się kuli. Ergonomiczne rękojeści dają możliwość wygodnego chwytu i przeznaczone są dla osób o różnym poziomie sprawności kończyn górnych.
     
  • Z labiryntu mogą korzystać osoby o różnym poziomie sprawności oraz osoby pełnosprawne, w różnych konfiguracjach względem tych użytkowników.
     
  • Urządzenie jest zgodne z normą PN-EN 1176.

Rehabilitacja

Urządzenie polecane dla użytkowników pełnosprawnych, a także dla osób z niepełnosprawnością skutkującą poruszaniem się na wózku inwalidzkim. Dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, z zanurzeniami neurologicznymi (udary, SM), a także dla seniorów cierpiących na zaburzenia funkcji poznawczych oraz demencję.

 

Rehabilitacja neurologicznaRehabilitacja ruchowa
Ćwiczenia wpływają pozytywnie na usprawnienie procesów poznawczych, a także koordynacji podczas celowego prowadzenia piłki po torze, zgodnie z wyznaczonym zadaniem. Urządzenie wspiera także terapię osób z niepełnosprawnością intelektualną, umożliwia naukę kolorów umieszczonych na płytkach, po których przetacza się piłka, zgodnie z poleceniem terapeuty. Trening chwytu, reedukacja funkcji nadgarstka i paliczków. Trening mięśni przedramienia.

Parametry techniczne

Wysokość swobodnego upadku: brak

Wymiary zewnętrzne urządzenia (szer x dł x wys): 828x794x994 mm
Wysokość urządzenia mierzona od poziomu gruntu: 994 mm

Zakres wychylenia urządzenia: około 7 stopni

Masa urządzenia bez fundamentów: 40 kg

Głębokość fundamentowa:  400 mm poniżej poziomu gruntu

Wymiary strefy bezpieczeństwa: po 1500 mm od każdej krawędzi zewnętrznej urządzenia

Powierzchnia strefy funkcjonalnej: 11,8 m2