System CARONY Transfer osoby z wózka do samochodu

System CARONY to połączenie specjalnego wózka Carony z  bazą obrotowego fotela. System pozwala na bezpieczne i bez problemowe transferowanie osoby niepełnosprawnej z wózka do samochodu.
 
Użytkownicy, opiekunowie, pary, dzieci, rodzice.

Jeśli jesteś użytkownikiem wózka inwalidzkiego i masz problemy z przeniesieniem samemu. Jeśli jesteś opiekunem i podnosisz partnera, rodzica lub dziecko, między wózkiem inwalidzkim a siedzeniem samochodowym jest trudne lub niemożliwe. Więc Carony może być tym, czego potrzebujesz.

Może to być również możliwość pozostania razem. Dla użytkowników i opiekunów, którzy mieszkają razem, istnieje wiele pomocy, które pomagają im samodzielnie zarządzać w domu. Carony jest przedłużeniem tej niezależności, która zabierze cię tak daleko, jak chcesz prowadzić.

System.

W skrócie system Carony składa się z trzech części: siedzenia, podstawy koła i obrotowej podstawy. Wraz z rozstawem osi fotelik stanie się standardowym transportem wózkiem inwalidzkim. Wraz z krętną podstawą siedzisko staje się przetestowanym i zatwierdzonym fotelikiem samochodowym. Oznacza to, że każdy, użytkownik wózka inwalidzkiego lub nie, może usiąść z przodu na siedzeniu Carony, korzystać z oryginalnego pasa bezpieczeństwa samochodu i cieszyć się bezpieczną i wygodną jazdą.

 
 
 
 
Carony wheelchair profile
 
 
 
 
 

Carony seat

Siedzie i siewu.

To tutaj siedzi użytkownik, bezpiecznie i komfortowo. Jest to ruchoma część Carony, która przesuwa się z użytkownikiem między podstawą koła a krętną podstawą. Siedzisko ma wiele różnych cech dla dobrej postawy i odciążenia ciśnieniowego. Na przykład podniesienie przedniej poduszki siedzenia i oparcie nasuwanie. Posiada również zintegrowane uchwyty opiekuna z hamulcami.

Spójrz na sekcję Funkcje, aby bliżej przyjrzeć się tym i innym funkcjom fotela Carony.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Podstawa koła.

To jest podstawa koła. Wraz z siedzeniem tworzy wózek inwalidzki Carony. Tutaj znajdziesz szczegóły, takie jak odpoczynek stóp, korbę do regulacji wysokości i hamulec postojowy. Aby ułatwić poruszanie się i bezpiecznie w parku, ma 16-calowe koła z hamulcami tarczowymi. Korba regulacji wysokości pomaga dopasować wysokość samochodu podczas dokowania, ale może być również przydatna w różnych sytuacjach w domu i wokół niego.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Obrotowa baza.

Aby umożliwić dokowanie podstawy koła i przytrzymanie fotela Carony, wiązka podstawa zajmuje miejsce oryginalnego fotelika samochodowego. Jak sugeruje nazwa, może obracać się w kierunku otworu drzwi, aby podstawa koła mogła zaknować. W zależności od wysokości i wielkości samochodu podstawa Obrotowa może wyglądać i funkcjonować inaczej. W wyższym samochodzie mógł obracać się i opuszczać do dos do dokowania siedzenia. A następnie podnieś zarówno fotelik, jak i użytkownika do pojazdu.

Niezależnie od tego, jak wyglądają i działają, wszystkie nasze kompatybilne podstawy Swivel są testowane i zatwierdzane w połączeniu z fotelem Carony. Testy przeprowadzamy według takich samych standardów jak producenci samochodów.

 

Carony wheelbase

Podstawa koła

Długość710 mm
Szerokość640 mm
Wysokość430-570 mm
Wysokość dokowania370-510 mm
Waga15,5 kg

Carony seat

Miejsca siedzące

Długość540-610 mm
Szerokość510 mm
Wysokość640 mm
Wysokość z zagłówkiem780-880 mm
Głębokość41-49 mm
Max recline (wycieczka)90 zł
Waga19,7 kg

 Jak mierzymy siedzenie

 

Wagi

Maksymalna waga użytkownika120 kg
Podstawa koła15,5 kg
Miejsca siedzące19,7 kg
Waga całkowita35,2 kg

Testowanie

Zatwierdzono test cyklu (250.000) 
Zatwierdzono test palności 
EN 12183 zatwierdzona