System obrotowy TURNY EVO

Turny Evo to winda, która porusza fotelik całkowicie na zewnątrz pojazdu i obniża go do pożądanego poziomu. Ułatwia to siedzenie lub przenoszenie z wózka inwalidzkiego. Gdy już usiądziesz, naciśnij przycisk, a Turny Evo podniesie cię do wnętrza samochodu. To prosty, ale bardzo skuteczny sposób, aby Twój samochód był bardziej dostępny.

Siedzenie w dzisiejszych aerodynamicznie zbudowanych samochodach może być bardzo uciążliwe. Jednak Turny Evo nie jest tylko rozwiązaniem dla użytkowników wózków inwalidzkich, ale dla każdego, kto potrzebuje pomocy wsiadania i wysiadania z samochodu.

Turny Evo to najbardziej zaawansowany podnośnik fotelowy na rynku. Posiada unikalne funkcje, które umożliwiają wykorzystanie w modelach samochodowych, w których inne podnośniki nie będą działać.

Prosty transfer do i z wózka

Podczas transferu do i z Turny Evo, możesz to zrobić całkowicie poza pojazdem. Co więcej, Turny Evo może obniżyć siedzenie do poziomu. Oznacza to, że nie ma znaczenia, czy przenosisz z wózka inwalidzkiego na siedzenie lub siedzenie na wózek inwalidzki, zawsze możesz przenieść się do niższego punktu.

Nie tylko dla użytkowników wózków inwalidzkich

Usiądź w samochodzie może być trudne, nawet jeśli nie masz zdiagnozowanej niepełnosprawności. Posiadanie siedzenia na zewnątrz oznacza, że możesz cofnić się do krawędzi siedzenia i spaść. Teraz pozwól, aby Turny Evo podniósł cię do samochodu. Wyjście jest równie łatwe. Obróć i wstać w ruchu do przodu, jak z krzesła. W rzeczywistości możesz nawet użyć dostosowania wysokości, aby dać Ci dodatkowy impuls.
 
 

Wybierz samochód, do którego chcesz się przesiąść

 W porównaniu z rozwiązaniami o obniżonej podłodze i większością innych pojazdów dostępnych na wózkach inwalidzkich, winda do siedzenia pozwala wybierać spośród wielu innych marek samochodów i modeli samochodów. Jednak bez względu na to, jak dobry jest samochód z Turny Evo, kombinacja musi działać dla Ciebie. Aby dowiedzieć się, jaka kombinacja będzie odpowiadała zarówno Twoim potrzebom, jak i smakowi, skontaktuj się z dealerem w celu bezpłatnej oceny.

Zaufanie do producentów samochodów

Wszystko zaczęło się od wspólnego projektu z Volvo w połowie lat 90-tych. Dziś współpracujemy z największymi producentami samochodów na świecie. W Niemczech Mercedes-Benz oferuje Turny Evo jako fabrycznie zainstalowaną opcję. Z Volkswagena mamy tzw. Lono, dokument deklarujący, że udowodniono nam, że spełniamy ich wysokie standardy.

Jesteśmy również zaangażowani w kilka lokalnych partnerstw, z którymi na przykład Ford, Fiat i Toyota wymienią kilka.

Logos of: Volvo, Mercedes-Benz, Volkswagen, Ford, FIAT and Toyota
 
 
 
 

 

 

System obrotowy Turny HD/ORBIT

Turny – ®HD / Orbit
 

 
 
 

Usiądź na zewnątrz.

Turny HD i Turny Orbit to podnośniki. Obróci siedzenie, przesuną je na zewnątrz samochodu i opuść siedzenie tak daleko, jak potrzebujesz. Oznacza to, że możesz usiąść na zewnątrz samochodu. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk, a Turny HD / Orbit podniesie Cię do wnętrza samochodu.

Przesiadka do samochodu o wysokim poziomie może być bardzo trudna, a nawet niemożliwa. JednakTurny HD i Orbit nie są tylko dla użytkowników wózków inwalidzkich. Każdy, kto znajdzie trudne dotarcie i wyjście z samochodu, może skorzystać z niewielkiej pomocy Turny HD lub Orbit.

Krótko mówiąc, Turny HD/Orbit to prosty sposób, aby Twój samochód był bardziej dostępny.
 
 
 
 
 
Top view of a man transfering from wheelchair into a Turny

Proste przenoszenie na wózek inwalidzki i z Twojego wózka
Korzystając z Turny HD / Orbit nie tylko dostajesz wysuwany fotel poza samochodem, ale także obniżasz siedzenie do żądanego poziomu. Dzięki temu transfery są jeszcze łatwiejsze, ponieważ zawsze można przenieść się do niższego punktu. Podczas przenoszenia z wózka inwalidzkiego po prostu opuść siedzenie poniżej siedzenia na wózku inwalidzkim. A podczas przejmowania na wózek inwalidzki przestajesz opuszczać siedzenie nad siedzeniem na wózku inwalidzkim.
Man assisting woman our of a outward facing seat in a car

Nie tylko dla użytkowników wózków inwalidzkich
Nie musisz być zdiagnozowany z niepełnosprawnością, aby mieć trudności z siedzeniem w samochodzie. Zajęcie miejsca na zewnątrz samochodu jest tak proste, jak zajęcie miejsca na krześle. Wystarczy usiąść na siedzenie i pozwolić grawitacji wykonać całą pracę, gdy będziesz siedział komfortowo. Możesz trzymać się drzwi dla wsparcia. Po upuszczeniu Turny HD/Orbit zaprowadzi Cię do środka. Aby wydostać się z samochodu, obróć siedzenie i opuść go, aż stopy dotkną ziemi. Teraz możesz stanąć w ruchu do przodu, jak z krzesła. Ponownie, użyj drzwi do wsparcia, jeśli to konieczne. Możesz również użyć regulacji wysokości, aby pomóc podnieść tyłek z siedzenia.
 
 
 
 
 
Siedzenie w drugim rzędzie
Turny HD / Orbit można równie dobrze zainstalować w drugim rzędzie siedzeń. W rzeczywistości w wielu samochodach może to być nawet najlepszy wybór dla instalacji drugiego rzędu. Na przykład w Ford Grand C-Max i Citroin Space Tourer po prostu nie ma wystarczająco dużo miejsca na nic poza Turny HD / Orbit.
 
 
 
Wybierz samochód najlepszy dla twoich potrzeb. W porównaniu z rozwiązaniami o obniżonej podłodze i większością innych pojazdów dostępnych na wózkach inwalidzkich, winda do siedzenia pozwala wybierać spośród wielu innych marek samochodów i modeli samochodów. Jednak bez względu na to, jak dobry samochód pasuje do Turny HD / Orbit, kombinacja musi działać dla Ciebie. Aby dowiedzieć się, jaka kombinacja będzie odpowiadała zarówno Twoim potrzebom, jak i smakowi, skontaktuj się z dealerem BraunAbility w celu uzyskania bezpłatnej oceny.
HD czy Orbit?
Turny HD i Turny Orbit są zasadniczo tym samym produktem, ale istnieje jedna kluczowa różnica, która je wyróżnia. Turny HD ma manualny obrotowy, a Turny Orbit ma zasilany kręt. Dzięki łożyskom obracającym się siedzisko za pomocą Turny HD nie wymaga dużej wytrzymałości. Wymaga to jednak podniesienia dźwigni blokującej, zanim będziesz mógł obrócić siedzenie. Jedną z zalet manualnej HD jest to, że krętnica może być wykonana szybciej niż na zasilanym Orbit. W końcu to tylko kwestia osobistych preferencji.